Nasza klasa 1c

Opis forum


#1 2007-10-07 18:50:33

tangerine.

Moderator

10251925
Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 123

Rihanna

Rihanna, właściwie Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 w Saint Michael na Barbadosie) – amerykańska wokalistka pop i R&B, z pochodzenia Barbadoska.[1][2] Rihanna zaistniała dzięki takim hitom jak: Pon De Replay, SOS czy Unfaithful oraz Break It Off i Umbrella.
Dzieciństwo
Rihanna urodziła się w Saint Michael, na Barbadosie jako córka Ronalda i Monici Fenty. Jej matka jest Gujanką a ojciec – Barbadosem. Ma dwóch młodszych braci: Rorreya i Rajada. Rihanna uczęszczała do trzech szkół: szkoły podstawowej na Barbadosie, "Charles F. Broome Memorial" oraz "Combermere". W tej ostatniej założyła trio muzyczne z jej klasowymi znajomymi. W roku 2004 zdobyła tytuł najpiękniejszej uczennicy szkoły Combermere i wystąpiła w szkolnym show muzycznym, śpiewając hit Mariah Carey Hero. W wieku 15 lat Rihanna wykorzystała swoją wielką szansę, kiedy jeden z jej przyjaciół przedstawił ją z producentem muzycznym Evanem Rogersem, który spędzał wtedy wakacje w rodzimym kraju Rihanny. Rogers, razem z jego współpracownikiem Carlem Strukenem, pomogli dziewczynie nagrać materiał muzyczny w Stanach Zjednoczonych, który został rozesłany do kilku wytwórni płytowych. Jedna z kopii została dostarczona do rapera Jaya-Z, który jest jednym z właścicieli wytwórni płytowej Def Jam Records. Początkowo, nie był nią zachwycony, ale z czasem przekonał się, iż podpisanie kontraktu płytowego było dobrym pomysłem.
Music of the Sun
Debiutancki album Rihanny "Music of the Sun", który był przez nią współtworzony, został wydany w sierpniu 2005 roku. Pierwszym singlem z albumu była piosenka Pon De Replay, który zajął miejsce #2 na obydwu listach przebojów: amerykańskiej Billboard Hot 100 oraz angielskiej – UK Singles Chart. Drugi singel If It's Lovin' That You Want nie był aż tak popularny (miejsce #36 na Billboard Hot 100 i #11 na UK Singles Chart). Album utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się krążków w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, natomiast w czterdziestce w Wielkiej Brytanii. W kilku krajach album został odznaczony platynową płytą; w Stanach Zjednoczonych uzyskał status złotej płyty. Rihanna, aby promować swój debiutancki album, rozpoczynała amerykańskie występy podczas trasy koncertowej gwiazdy pop Gwen Stefani. Krążek sprzedał się w nakładzie ponad 500,000 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie w ponad 2 milionach. Ponieważ drugi album Rihanny, A Girl Like Me, został wydany niedługo po premierze pierwszego, więcej singli na rynku muzycznym z Music of the Sun nie pojawiło się. W Japonii jednak pojawił się nieoficjalnie trzeci singel – Let Me, który zajął miejsce #8 na japońskiej liście singli.
A Girl Like Me
W roku 2006 Rihanna uczestniczyła w kilku reklamach znanych firm, między innymi dla Nike i J.C. Penney. W kwietniu 2006 artystka zaledwie osiem miesięcy po premierze swego debiutanckiego albumu, wydała drugi A Girl Like Me. Krążek zadebiutował na miejscu #5 najlepiej sprzedających się albumów w Stanch Zjednoczonych, a w Wielkiej Brytanii na miejscu #4. Głównym singlem okazała się piosenka SOS, która wzięła udział w akcji reklamowej marki Nike i zajęła pierwsze miejsce w Australii i Stanach Zjednoczonych (Billboard Hot 100 oraz Hot Digital Songs Chart). Drugim singlem okazał się Unfaithful napisany przez Ne-Yo, który okazał się już trzecim hitem w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Trzeci singel We Ride nie odniósł sukcesu w Stanach Zjednoczonych (nie został umieszczony na liście Billboad Hot 100). Zajął miejsce #17 na brytyjskiej liście (UK Singles Chart) i #1 na Hot Dance Club Play. Czwartym singlem okazał się utwór nagrany w duecie z jamajaskim piosenkarzem dancehall i reggae Seanem Paulem – Break It Off, który zajął miejsce #45 na amerykańskiej liście (Billboard Hot 100). Po wydaniu piosenki w systemie Download (19 lutego 2007), utwór (w tym samym tygodniu) nagle z miejsca #52 "wskoczył" na #10, aby w końcu osiąść na pozycji #9.
Good Girl Gone Bad
Rihanna nagrywała w studiu z takimi artystami jak: Ne-Yo, Stargate, Timbaland, aby wydać swój trzeci studyjny album Good Girl Gone Bad (1 czerwca 2007 Polska, 5 czerwca 2007 Stany Zjednoczone). Dwa utwory na krążku zostały nagrane w duetach z Jayem-Z i Ne-Yo. Pierwszy singel z krążka, utwór Umbrella, przez kilka tygodni zajmował miejsca na notowaniach w większości krajów. Drugim singlem z albumu to utwór Shut Up and Drive, który trafił do amerykańskich stacji radiowych w czerwcu. Piosenka nie cieszyła się tak ogromną popularnością jak poprzedni singel. Trzecią piosenką wybraną na wydanie singla to Don't Stop the Music. Do utworu został nagrany teledysk reżyserowany przez samą artystkę. Czwarty singel z krążka to ballada nagrana wspólnie z amerykańskim wokalistą R&B, Ne-Yo, Hate That I Love You.
Co sądzicie o tej ślicznej woklalistce z Barbadosu? Moim zdaniem jest super

Offline

 

#2 2007-10-08 17:12:56

Monisia:)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 138

Re: Rihanna

fajne piosenki śpiewa:D

ale ja raczej nie znam jej tak dobrze żebym cokolwiek napisała o niej:D

Kiedyś tańczyłam do jej piosenki:)

Offline

 

#3 2007-10-11 20:41:23

Kaśkap

Administrator

5235147
Call me!
Zarejestrowany: 2007-09-30
Posty: 120
WWW

Re: Rihanna

Noo ja lubie rihanne podoba mi się jej styl i piosenki może nie jestem jej fanką ale ją bardzo lubie


Nie wierzę, że to jest szczęśliwy świat...

Offline

 

#4 2007-10-11 21:41:33

Monisia:)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 138

Re: Rihanna

no ja też nie jestem jej fanką:D

No bo jak mogłabym być jej fanką jak prawie nic o niej nie wiem:D??

Offline

 

#5 2008-01-19 20:19:01

tangerine.

Moderator

10251925
Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 123

Re: Rihanna

Nienawidzę jej !
Juuż xD
Ubiera się jak nie wiem kto
Jej samej w osobie...
ale piosenki ma spoko d

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nieziemskieistoty.pun.pl www.amuzpoznan2010.pun.pl www.geologia.pun.pl www.angell.pun.pl www.metin2-serv.pun.pl